22 lipnja 2026

nit nit

tako se kaže kada ništa nisi uradio
nit luk jeo nit luk mirisao
nit sam trčao nit sam se nešto silno vozio, ali sam zato napravio jednu baš onako umjetničku fotografiju
ne znam u šta se to računa

vozim tako i razmišljam kako sam trčao u najlepše vreme
dođeš na trku, platiš dvesta dinara ili ništa ne platiš, uzmeš broj
na nekim trkama su bile i majice
na nekima nisu
medalje ili medaljice, svakakve
bilo je organizatorima čast da im se dođe na trku
pa su se trudili
tražili sponzore

sponzor jedne trke je bila livnica, i bile su baš velike medalje
zanimljivo
često je grad domaćin bio sponzor, pa oni pokriju troškove okrepe i volontera
pored staze stajali navijači, ljubitelji trka i trčanja, slikali trkače, pa sutradan kačili albume na fejs

trčanje je jednostavno bilo - trčanje, sport, rekreacija, aktivan život, druženje
kao da niko nije razmišljao kako da na trčanju nešto zaradi
valjda je svako imao neki svoj pošten posao
nije se toliko jurilo hleba bez motike

bile i novčane nagrade
dolazila elita da trči
pa je i Gradu bilo fora kad na startu stoji ovaj i onaj što je trčo olimpijadu
i mic po mic dođosmo do toga da te trka košta kao da ideš u spa centar
bog te mazo
i tak

nekad su trčali atletičari i rekreativci, sada trče samo oni što imaju instagram
nekad su organizovali ljubitelji trčanja, sada organizuju biznismeni
zanimljivo je koliko si mogao kroz trčanje i polumaratone da uživo vidiš kako se svet menja
trenutno smo u fazi - kombinacija buvljaka i modne piste
šta li će biti za još dvadeset godina?

Nema komentara:

Objavi komentar